Co činí ty nejlepší nejlepšími

04.05.2020

Již 19 let pracuji jako trenér a kouč a pomáhám lidem růst. Za tu dobu jsem pracovala s mnoha úspěšnými lidmi. Co činí ty nejlepší nejlepšími?

- Ti nejlepší vědí, co chtějí. Jejich vize je jasná. V určitém momentu si uvědomí, čeho chtějí dosáhnout. Naleznou svůj záměr a chtějí ho dosáhnout.

- Ti nejlepší chtějí více. Nepřemýšlejí jen o tom, jak se stát nejlepšími, ale jednají tak, aby toho dosáhli. Mají velké odhodlání. Dělají věci, které by jiní nedělali a věnují jim více času.

- Ti nejlepší se chtějí stále zlepšovat. Hledají způsoby, jak se učit, zlepšovat a růst. Učí se celý život. Jsou otevření zpětné vazbě a vyhledávají ji. 

- Ti nejlepší se umí plně zkoncentrovat na práci. Dokáží se plně soustředit na to, co dělají. Nerozptylují se podružnostmi. 

- Ti nejlepší jsou mentálně silnější. Dokáží překonat problémy svou duševní silou. Umějí se zbavit překážek, zůstat klidní, soustředění a uchovat si energii tam, kde je to potřeba.

- Ti nejlepší umějí překonat strach. Každý se něčeho bojí. Ti nejlepší však před svým strachem neutíkají ani jej neignorují. Stavějí se mu čelem a bojují proti němu.

- Ti nejlepší se chytají příležitosti. Uprostřed své práce nepřemýšlejí, zda vyhrají či prohrají, jde jim o to nepřehlédnou příležitost. Nenechávají se řídit situacemi, ale sami je určují.

- Ti nejlepší pomáhají lidem okolo, aby se stali lepšími. Inspirují svým chováním ostatní, a zvyšují tak jejich vlastní standardy. To platí pro pracovní i osobní život. 


Irena Staňková, trenérka a kouč SOPHISTO