en-6 tipů, jak na práci z domova

30/08/2020

Máte v těchto časech, stejně jako celá řada jiných pracovníků, home office? Nemáte s prací z domova tolik zkušeností a nemáte tak vytvořené návyky, které by pracování z domova ve vašem případě činily efektivním? Přinášíme právě vám těchto šest tipů, jak zvládnout práci z domácího prostředí.

Tento seznam přinesl blog společnosti HubSpot.

Rozdělte si pracovní den na úseky

Time management při práci z domova je dvojnásob důležitý. Abyste pracovali efektivně, rozdělte si váš pracovní den na časové úseky. Každému úseku přidělte jednu hlavní aktivitu a té se vždy v rámci předem daného času věnujte. Tím dáte vašemu dni lepší řád.

Komunikujte o to více

Když jste se svými kolegy, klienty a obchodními partnery zdánlivě daleko odloučeni, je o to důležitější více komunikovat a vše si vyjasňovat, aby nedošlo k žádným komunikačním šumům a chybám.

Dávejte si přestávky

Nezapomínejte si dávat pauzy. Při práci z domova má člověk často tendenci pracovat paradoxně déle, než v práci. Je to také kvůli tomu, že mnohdy lidé pracují méně efektivně a stejný objem práce jim tak zabere více času.

Vytvořte si efektivní pracovní prostředí

Základem efektivní práce je vhodné pracovní prostředí. Dejte si čas a nastavte si pracovní plochu tak, aby vám vyhovovala a nevyzývala vás k tomu zanechat práce. Mějte všechno po ruce a snažte se při práci cítit komfortně.

Využívejte možností videohovoru

Videohovor je skvělý způsob, jak nahradit reálnou konverzaci. Málo lidí jej ale využívá. Je samozřejmě nutné na videohovor být připraven a nebýt přitom oblečený v pyžamu.

Nepodceňujte sociální kontakt

Nezapomínejte, že člověk je společenský tvor a že sociální kontakt je k úspěšnému fungování absolutní nutností. Nepodceňujte důležitost neformálního kontaktu a vyčleňte si čas i na poklábosení s kolegy nebo kamarády.


Zdroj: HubSpot Blog - blog na stránkách společnosti HubSpot věnovaný marketingu a obchodu