Inspiration 

- inspire yourself -

Jako vůdcové nemáte žádnou kontrolu nad tím, jak rychle se bude rozvíjet trh nebo jak moudře bude stát podporovat podnikání. Můžete však kontrolovat své uvažování a instinkty. Je čas něco dělat - a dělat něco jiného. Článek proto shrnuje deset otázek, které by si měli vůdcové klást v souvislosti se zaváděním změn.

Seděli jste někdy na poradě jen proto, abyste pochopili, že skutečné problémy se ve vaší firmě řeší mimo porady? Nevěděli jste po skončení porady, jaký byl vlastně její smysl?

Již 19 let pracuji jako trenér a kouč a pomáhám lidem růst. Za tu dobu jsem pracovala s mnoha úspěšnými lidmi. Co činí ty nejlepší nejlepšími?

Americký prezident Abraham Lincoln jmenoval do své vlády ty nejlepší jedince, i když někteří z nich byli jeho největší političtí rivalové. Dokázal své vůdcovské schopnosti tím, že z nich vytvořil jednotný tým, který reprezentoval nejlepší myšlenky své doby.

Současná ekonomická situace stupňuje tlak, který je na nás vyvíjen. Článek proto radí, jak se lépe vyrovnávat s tlakem a udržet si potřebnou výkonnost.

Následující ukázky chování uchazečů u pohovoru vycházejí z reálné praxe náborářů. Publikoval je server Business Insider. Pokud budou jen slabým odvarem toho, co jste zažili vy, neváhejte se s námi podělit o vaše veselé historky z náboru zaměstnanců.

Pracujete déle, trávíte více času na poradách a méně na dovolených, řešíte stále více e-mailů a oběd stačíte sníst maximálně u pracovního stolu? Stal se požadavek dělat více s méně zdroji vaší noční můrou?